SIK SORULAN SORULAR

Çevrimiçi eğitimlerimize başvurmak için sağ üstten giriş butonunu tıklayarak sisteme giriş yapınız ve ardından Çevrimiçi eğitimler bölümüne tıklayarak başvuru yapmak istediğiniz dersin altında bulunan Başvur butonunu tıklayınız.

Çevrimiçi eğitimlere katılım zorunlu değildir.

Yüz yüze yapılması planlanan eğitimlere başvuru komisyonlar aracılığı ile yapılmaktadır.

Türkiye Adalet Akademisi tarafından gönderilen talep toplama yazısı birimde çalışan tüm hakim ve savcılara tebliğ edilerek katılmak isteyenlerin isimleri yazı ekindeki forma doldurularak gönderilmektedir. 

Yüz yüze eğitimlere katılımcılar Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından belirlenmektedir. Görevlendirilen hakim ve Cumhuriyet savcılarının listesi listesi www.taa.gov.tr internet sitemizde Duyurular bölümünde yayınlanmaktadır. 

Süresinde yapılmayan başvurular geçersiz olmakta ve işleme dahil edilmemektedir.

Başvuruların sonucunda nihai katılımcıları Hakimler ve Savcılar Kurulu belirlemekte ve görevlendirilen hakim ve savcılarımızın eğitime katılımları zorunludur.

Başvurunuz olsun yada olmasın yapılması planlanan bir eğitime görevlendirildiğiniz takdirde bu eğitime katılmanız zorunludur. 

Eğitime katılmanıza engel geçerli bir mazeretinizin olması durumunda Hakimler ve Savcılar Kuruluna bu durumu belirtir şekilde  komisyonununuz aracılılığıyla mazeret dilekçesi vermeniz ve Kurulun vereceği karara göre hareket etmeniz gerekmektedir. 

Eğitimi tamamladıktan sonra sağ üstten sisteme giriş yaparak ilgili dersi seçin ve İşlemler kısmından sertifika seçeneğine tıklayın.